Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Daisy7
2014-06-24, 09:12
Jak wykonać dobrą Kartę Postaci?
Autor Wiadomość
Snazzy 
Senpai notice me!


Starter: Pancham
Profesja: koordynator
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 22
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 2228
Skąd: Stettin an der Oder
Wysłany: 2014-06-23, 19:30   Jak wykonać dobrą Kartę Postaci?


Przykładowa KP

Każdy z Was musi na samym początku założyć sobie własną Kartę Postaci. Tutaj znajdują się KP ludzkich bohaterów, z których dowiemy się wszystkich informacji na temat postaci oraz skład Pokemonów, jakimi dysponuje dany gracz. Niektóre KP to prawdziwa lektura warta uwagi. Inne są mniej bajeczne. Starajcie się unikać powtórzeń, błędów ortograficznych i stylistycznych, braku estetyki, nudnej historii, krótkiego opisu wyglądu. Musicie być oryginalni oraz wyczerpywać wszelkie poruszone w podpunktach tematy. Dzięki forum podszlifujecie swoje umiejętności pisarski :3

Przede wszystkim należy pamiętać, że karta upstrzona błędami, czy to ortograficznymi, czy interpunkcyjnymi ma małe szanse na zachęcenie MG do prowadzenia przygody, dlatego warto przed publikacją sprawdzić jej poprawność. Z błędami ortograficznymi można poradzić sobie dzięki wbudowanej w większość popularnych przeglądarek autokorekcie (zaznaczamy tekst, klikamy prawym przyciskiem myszy -> sprawdź pisownię). Z interpunkcją pomoże nam strona http://przecinki.pl - automatycznie uzupełnia brakujące znaki przestankowe. W razie wątpliwości można się również udać do poradni językowej PWN: http://poradnia.pwn.pl/


Imię/imiona: Sądzę, że ten punkt nie sprawi wam najmniejszego problemu. Postać może mieć jedno imię lub kilka.
Nazwisko: Tak jak wyżej to bardzo prosty punkcik.
Obraz postaci: Po znalezieniu odpowiedniego wyglądu dla Waszej postaci, wklejacie go za pomocą specjalnego kodu:

Kod:
[img]LINK DO OBRAZKA WYGLĄDU POSTACI[/img]


Data urodzenia (wiek): Zapisujecie ją w sposób wybrany przez siebie. Możecie najpierw podać rok, miesiąc i dzień lub odwrotnie. Pamiętajcie, by podać w nawiasie wiek postaci, ponieważ nie wiadomo, w którym roku toczy się akcja.
Profesja: Do wyboru macie trenera bądź koordynatora. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Profesja poboczna: Do wyboru macie ewolucjonistę, hodowcę lub uzdrowiciela. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Team: Jeżeli chcesz, by twoja postać należała do jakiejś grupy, nie ma sprawy. Nie dostaniesz za członkostwo żadnych przywilejów, ale możesz dzięki temu ulepszyć historię postaci. Team może być taki jak w Pokemonach (np. Rocket, Plasma, Aqua) lub wymyślony (np. Lodowe Psy, Funny Bunny).
Towarzysz/towarzyszka: Jeśli chcesz, by twoja postać miała fikcyjnego lub prawdziwego (kogoś z forum) towarzysza/towarzyszkę, wpisz tutaj jego imię i nazwisko (możesz opisać postać oraz za pomocą kodu przekierowującego zrobić odnośnik do jej wyglądu/KP).
Opis wyglądu: Wiem, że na początku zamieszczaliście obrazek przedstawiający swoją postać. Niestety nie wszystko uda się przedstawić za jego pomocą. Opisz sylwetkę, wzrost oraz wagę. Jeśli chcesz, porusz kwestię ubioru, fryzury i makijażu. Pamiętaj, że nikt nie zainteresuje się kolejnym przystojnym brunetem z błękitnymi jak niebo oczami ani szczupłą blondynką pachnącą fiołkami. Troszkę oryginalności! Opis wyglądu musi mieć min. 3 linijki.
Opis charakteru: Jeden z najważniejszych punktów. Postarajcie się jak najlepiej opisać charakter postaci. Pamiętajcie, żeby zamieścić zalety i wady. Nie można przesadzić w żadną stronę. Uwzględnić możecie również podejście do innych ludzi, płci przeciwnej, zainteresowania, poziom inteligencji, chęci do nauki, poglądy, cechy jakie ceni u innych (również te, które go/ją drażnią). Wyczerpcie temat do końca! Opis charakteru musi mieć min. 3 linijki.
Historia: Najważniejszy punkt. Tutaj musisz dać się ponieść wodzy fantazji. Zastanów się dobrze, czemu twoja postać postanowiła wyruszyć w podróż Pokemon, jak żyło jej się przedtem oraz co obrała za cel główny. Historia musi mieć min. 10 linijek.
Rodzina: Nie musisz pisać tutaj zbyt dużo. Wystarczy krótka charakterystyka najważniejszych członków rodziny. Ich imiona, wiek, charakter i wykonywany zawód. Nikt oczywiście nie zabrania dokładnego opisania poznania się rodziców postaci czy relacji z rodzeństwem.
Pokemony: Na początku każdy ma jednego wybranego przez siebie Pokemona. Starter musi spełniać kilka wymóg: forma podstawowa, nie być legendą, niewymarły (ze skamieliny), nie być shiny, nie być unique. Przykładowe stworki odpowiadające powyższym kryteriom to np. Bulbasaur, Pichu, Zorua, Lillipup, Treecko, Magikarp, Litleo. Skan Pokemona wykonaj na podstawie przykładowego skanu. Twój skan nie musi być kropka w kropkę taki sam jak w przykładzie. Możesz go upiększyć, ale prosimy nie dawać dodatkowych rubryk i co ważniejsza, żadnych nie wykreślać! Każdy gracz musi potrafić wykonać perfekcyjny skan Pokemona, bo bez tego ani rusz.
Box i konto bankowe: Wystarczy zrobić sobie własny wątek tutaj oraz tutaj nazwany swoim nickiem na forum. Box potrzebny jest do przechowywania Pokemonów. Jak zapewne wiesz, nie można mieć przy sobie więcej niż 6 stworków. Jeśli złapiesz siódmego oraz kolejne, ich skany wklejasz do boxu. W każdej chwili możesz wymienić potworki. Wystarczy, że skan Pokemona, którego masz w KP, wkleisz do boxu, a tego z boxu do KP. Zezwala się na lokowanie startera w boxie. Konto bankowe potrzebne Ci jest do zapisywania wszystkich zmian w twoich pieniądzach. Jeżeli coś kupisz, napisz o tym w swoim koncie. Jeśli sprzedasz lub znajdziesz kasę, również poinformuj nas w taki sam sposób (zapisuj wszystko w koncie bankowym). Pamiętaj, że konto bankowe prowadzić musisz regularnie. W każdej chwili ktoś może sprawdzić twój stan pieniędzy i jeżeli coś nie będzie się zgadzało, zostaniesz obciążony grzywną. Jeśli już zrobiłeś oba potrzebne wątki, wklej poniższy kod w tej rubryce, zastępując tym samym napis "box i konto bankowe":

Kod:
[url=LINK DO BOX'u][b]Box[/b][/url] | [url=LINK DO KONTA][b]Konto bankowe[/b][/url]


Galeria sław: Wystarczy zrobić sobie wątek tutaj nazwany swoim nickiem na forum. Galeria sław - tam przechowujesz swoje wszystkie zdobyte podczas walk z liderami odznaki oraz wstążki z pokazów. Dodając nową ozdobę powinieneś umieścić obok niej: nazwę odznaki/wstążki, wygląd, datę zdobycia oraz koniecznie dać odnośnik do strony z walką/pokazem:

Kod:
[url=LINK DO GALERII][b]Galeria z trofeami[/b][/url]


Zawartość plecaka: Na początku każdy dostaje jednakowy zestaw (5000$, 5 pokeballi i pokedex). Kod do tych przedmiotów wraz z obrazkami znajdziesz poniżej.

Kod:
- 5000$ [img]http://www.margonem.pl/obrazki/itemy/zlo/pir-monety.gif[/img]
- pokedex [img]http://republika.pl/blog_st_4727710/7677162/tr/pokedex0sd.gif[/img]
- 5 pokeball [img]http://www.serebii.net/itemdex/sprites/pokeball.png[/img]


Podczas dalszej przygody na forum zdobędziesz wiele innych rzeczy. Pamiętaj o wpisywaniu ich na bieżąco do swojej KP (najlepiej z ikoną przedmiotu). Jeżeli dodasz sobie jakikolwiek przedmiot "od tak" i ktoś to zauważy (kontrole robione są niezapowiedzianie), zostaniesz obciążony wysoką grzywną oraz utratą skradzionej rzeczy.

Wszystkie podpunkty omówione. Życzę Wam miłego wypełniania swojej Karty Postaci. Jeśli będziesz miał jakikolwiek kłopot, nie bój się i pytaj śmiało na PW bądź chacie. Poniżej zostanie zamieszczony cały kod KP z pustymi polami do wypełnienia. Pamiętaj, że całość jest wyśrodkowana za pomocą kodu "center", który został już zamieszczony poniżej. Nie usuwaj go!


Kod:

[center][b]Imię/imiona: [/b]
[b]Nazwisko: [/b]
[img]LINK DO OBRAZKA WYGLĄDU POSTACI[/img]
[b]Data urodzenia (wiek): [/b]
[b]Profesja: [/b]
[b]Profesja poboczna: [/b]
[b]Team: [/b]
[b]Towarzysz/towarzyszka: [/b]
[b]Opis wyglądu: [/b]
[b]Opis charakteru: [/b]
[b]Historia: [/b]
[b]Rodzina: [/b]

[b]Pokemony: [/b]

[url=LINK DO BOX'u][b]Box[/b][/url] | [url=LINK DO KONTA][b]Konto bankowe[/b][/url]

[url=LINK DO GALERII][b]Galeria z trofeami[/b][/url]

[b]Zawartość plecaka: [/b]
- 5000$ [img]http://www.margonem.pl/obrazki/itemy/zlo/pir-monety.gif[/img]
- pokedex [img]http://republika.pl/blog_st_4727710/7677162/tr/pokedex0sd.gif[/img]
- 5 pokeball [img]http://www.serebii.net/itemdex/sprites/pokeball.png[/img][/center]


//Przyklejone na forum przez Inakę, oryginał autorstwa Daisy7.//
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2015-08-27, 10:31, w całości zmieniany 9 razy  
  :
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król LewDesign by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.