Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory na Mistrzów Gry
Autor Wiadomość
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-09-16, 20:37   


Wybory otwarte na MG, czyli zapisywać może się prawie każdy i zawsze. Nie ma tak, że trzeba czekać, aż będą nowe. Po prostu jeśli masz chęci, wyobraźnię, czas oraz nie kaleczysz języka, zgłoś się. Każda zgłoszona osoba otrzymuje formularz od którejś z administratorek. Zarówno admin na podanie formularza jak i chętny na jego wypełnienie mają równy tydzień. Gdy kandydat na MG wklei tu uzupełniony formularz, musi zaczekać na werdykt ze strony Daisy i Gwen, które wspólnie naradzają się, czy dana osoba zostanie nowym MG, czy niestety nie tym razem.


Zasady:
1. Kandydat na MG musi spełniać poniższe wymagania:
- minimum miesiąc na forum
- brak poważnych warnów* w chwili starania się o MG
- znajomość regulaminu i systemu forum
- znajomość języka ojczystego i zasad poprawnej polszczyzny
- brak słomianego zapału
- osoba kreatywna, punktualna, pomysłowa
2. Admin ma tydzień na podanie formularza.
3. Kandydat ma tydzień na wypełnienie formularza.
4. Werdykt wykonują wspólnie administratorzy. Wyjątkiem jest, gdy któryś z nich nie ma dostępu do internetu przez dłuższy czas.
5. Jeśli podanie kandydata zostanie rozpatrzone negatywnie, nie może on zgłosić się ponownie wcześniej niż za miesiąc od daty poprzedniego zgłoszenia.
*poważny warn - warn za poważne wykroczenie, np. podszywanie się pod kogoś, udział we flejmie lub wywołanie go, okłamywanie nowych graczy, nagminne przeklinanie

Formularz
Każdy formularz składa się z czterech części, jednak pytania będą różne ;)
1. Pytania ogólne - tu akurat zawsze są takie same, czyli:
    Czy spełniasz wymogi na MG?:
    Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?:
    Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?:
    Czy często potrzebujesz zastępcy? Jeśli tak, proszę wybrać go TERAZ:
    Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?:
    Czy zgadzasz się na kilkuosobowe przygody?:
    Czy zgadzasz się na Poke-przygody? Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?:
    Czy zgadzasz się się na Fakemony?:

2. Krótki teścik - pytania sprawdzające forumową wiedzę kandydata.
    Przykładowe pytanie: Ile czasu na odpis ma gracz z zawieszoną przygodą?

3. Umiejętności pisarskie - najważniejsza część, w której sprawdzamy zdolności pisarskie kandydata.
    Przykładowe polecenie: Opisz spotkanie Ksenofiliusa z dowolną legendą.

4. Skan - kandydat musi wykonać skan Pokemona, abyśmy wiedzieli, czy potrafi robić go prawidłowo, gdyż jest to konieczna umiejętność każdego MG.
    Przykładowe polecenie: Wykonaj skan dowolnego Pokemona lodowego.


Jak się zgłosić na kandydata?
Nic prostszego. Wystarczy napisać formułkę w stylu "Zgłaszam się. Spełniam kryteria" i poczekać, aż któraś administratorka podeśle Ci w tym wątku formularz do zrobienia.

~ Wybory otwarte są w fazie testowej, więc nie obiecujemy, że przy nich zostaniemy ~



------------------------
(Dla adminów) Proponowane polecenia do części pisarskiej, które mogą się powtarzać:
1. Opisz charakter i wygląd dowolnej postaci NPC.
2. Opisz przebieg pierwszej randki Christiana z Chloe.
3. Jak doszło do zaprzyjaźnienia się Jamesa z bogiem Pokemonów - Arceusem?
4. Napisz dialog dwóch przeciwników chcących ze sobą skończyć raz na zawsze, którym podsłuchuje twój gracz.
5. Opisz świat Pokemon wyjęty prosto z westernu.
6. Co przydarzyło się w wigilię Bożego Narodzenia w miasteczku Twinleaf?
7. Czemu Rocketsi opanowali miasto Vermilion?
8. Wykreuj postać przewodnika po Wyspach Pomarańczowego Archipelagu.
9. Alice dotarła na festyn z okazji pierwszego dnia wiosny. Opisz jego przebieg.
10. Zaplanuj trasę dwunastoletniej Luny po dowolnym regionie.
11. Na Ashley napada drapieżny Pokemon. Zadecyduj samodzielnie o jego gatunku, a następnie opisz to zdarzenie.
12. Roman natknął się na wielki ślady. Zdecyduj samodzielnie jaki Pokemon je zrobił i dokąd zaprowadziły Romana.
13. Kim wybiegła przerażona z domu strachów, wrzeszcząc wniebogłosy. Co ją tak wystraszyło?
14. W komnacie na trzecim piętrze, w magicznym zamku Max dostrzega olbrzymiego Pokemona zajmującego cały korytarz. Potwór skrywa pod jedną z łap klapę do sekretnego tunelu prowadzącego do skarbu, który trener chce zdobyć. Opisz strategię, dzięki której Max przedostanie się do tunelu, nie budząc przy tym Poka, a także zdecyduj co to za stwór.
15. Caroline usłyszała donośny szloch dobiegający z łazienki w magicznym zamku. Dotarłszy na miejsce, dostrzegła, że pomieszczenie jest całe zalane wodą, a na jego środku lewituje duch dziewczyny w okularach, który okropnie płacze, natomiast wokół niego zgromadzoną są cztery Tympole wyglądające na równie smutne. Opisz przebieg rozmowy Caroline z duchem oraz wymyśl, co nastolatka mogłaby zrobić, żeby zjawa przestała lamentować.
16. Jessica jest sama w mrocznym lesie Ilex podczas księżycowej pełni, gdy nagle na jej drodze do domu staje wielki, groźny Pokemon z dużymi szponami i zębiskami. Zdecyduj, co to za stwór i jak postępuje trenerka.
17. Patrick został wylosowany do roli uczestnika Poke-turnieju. Opisz jedną z konkurencji (musi mieć związek z Pokemonami) i to, jak chłopak sobie z nią poradził.
18. Charlie obudził się z krzykiem i oblany potem, ze snu, w którym ojciec jego najlepszego przyjaciela jest zabijany. Ma dziwne przeczucia, że ten sen dzieje się naprawdę. Opisz, jak chłopak powiadomił rodzinę poszkodowanego mężczyzny oddaloną o 500 km stąd, używając do tego celu Pokemonów.
19. Miłość wisi w powietrzu, jednak obiekt zauroczenia Leslie nie zwraca na nią żadnej uwagi. W jaki sposób przy użyciu swoich Pokemonów dziewczyna zamierza zbliżyć się do ukochanego tak, by ten nie zorientował się, że wszystko zostało przez nią zaaranżowane?
20. Tonny zdobył artefakt dający mu niewidzialność - opisz ciekawy sposób jego wykorzystania.
21. Tonny zdobył artefakt dający mu ogromną, magiczną moc - opisz na czym ona polega i do czego chłopak mógłby ją wykorzystać wykorzystać.
22. Tonny zdobył artefakt dający mu możliwość wskrzeszenia jednej zmarłej
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2016-03-20, 20:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
REKLAMA 

Karta Postaci Pokemona: przejdź
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 87
Wysłany: 2015-09-17, 13:21   

Ostatnio zmieniony przez Rafikowy 2016-03-20, 20:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Rafikowy 


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 87
Wysłany: 2015-09-17, 13:21   

Zgłaszam się i spełniam kryteria :D
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-09-17, 18:00   

Kod:
[center][img]http://i.imgur.com/5jPt2RF.png[/img]

[i][b]~ Pytania ogólne ~[/b][/i][/center]
[b]Czy spełniasz wymogi na MG?:[/b]
[b]Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?:[/b]
[b]Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?:[/b]
[b]Czy często potrzebujesz zastępcy? Jeśli tak, proszę wybrać go TERAZ:[/b]
[b]Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?:[/b]
[b]Czy zgadzasz się na kilkuosobowe przygody?:[/b]
[b]Czy zgadzasz się na Poke-przygody? Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?:[/b]
[b]Czy zgadzasz się się na Fakemony?:[/b]

[center][i][b]~ Krótki teścik ~[/b][/i][/center]
[b]Ile maksymalnie i minimalnie poziomów może zdobyć Pok za walkę z liderem?:[/b]
[b]Czy MG może odmówić prowadzenia graczom walk z liderami?:[/b]
[b]Ile czasu na powrót bez kary ma MG, który nagle zniknie z powodu awarii internetu?:[/b]
[b]Czym różni się profesja trenera od koordynatora?:[/b]
[b]W jaki sposób Tyrogue ewoluuje w Hitmonchana na forum?:[/b]
[b](DOD*) Kilka słów od siebie lub o sobie:[/b]

[center][i][b]~ Umiejętności pisarskie ~[/b]
[size=9]Poniższe opisy mają mieć formę odpisu MG dla gracza, a nie opowiadania, gdzie odpisujesz za MG i gracza.[/size][/i][/center]
[b]Na Ashley napada drapieżny Pokemon. Zadecyduj samodzielnie o jego gatunku, a następnie opisz to zdarzenie:[/b]
[b]Co przydarzyło się w wigilię Bożego Narodzenia w miasteczku Twinleaf?:[/b]

[center][i][b]~ Skan ~[/b][/i][/center]
[b]Przygotuj skan dowolnego Pokemona shiny:[/b]


DOD* - pole dodatkowe, a więc wypełnienie go nie jest nakazane, aczkolwiek wskazane.
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Rafikowy 


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 87
Wysłany: 2015-09-18, 17:39   



~ Pytania ogólne ~

Czy spełniasz wymogi na MG?: Tak
Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?: Nie byłem, ale jak dobrze wiesz swego czasu próbowałem zdobyć to stanowisko.
Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?: Powiedzmy że , raz dziennie, aczkolwiek nie jestem pewien czy to będzie stały odstęp od odpisu gracza.
Czy często potrzebujesz zastępcy? Jeśli tak, proszę wybrać go TERAZ: Raczej nie, tylko czasami może mnie nie być w dniach 20-25.
Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?: Myślę że maksymalnie 4.
Czy zgadzasz się na kilkuosobowe przygody?: Tak, ale nie więcej nie jedną.
Czy zgadzasz się na Poke-przygody? Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?: Zgadzam się i ograniczę się do 2
Czy zgadzasz się się na Fakemony?: Nie

~ Krótki teścik ~

Ile maksymalnie i minimalnie poziomów może zdobyć Pok za walkę z liderem?: Od 0,5 do 4
Czy MG może odmówić prowadzenia graczom walk z liderami?: Nie może
Ile czasu na powrót bez kary ma MG, który nagle zniknie z powodu awarii internetu?: 2 tygodnie
Czym różni się profesja trenera od koordynatora?: Trener dodaje co miesiąc 1 lv do swojego stworka, a koordynator 0,5 ale ma 10 % szans na złapanie shiny pokemona w safari zone
W jaki sposób Tyrogue ewoluuje w Hitmonchana na forum?: Na 20 LV trzeba dać Pokemonowi Iron
(DOD*) Kilka słów od siebie lub o sobie: Co tutaj o mnie mówić. Jeśli się nie mylę jestem z wami od końca 2011 albo 2012 roku. Nie było mnie czasami bardzo długo. Tym razem wróciłem na stałe i swoje zdolności pisarskie dosyć dobrze przez ten czas opanowałem. Jeśli osadzicie mnie na tej zaszczytnej roli będę starał ją spełnić najlepiej jak potrafię. Odpisy będą krótkie 5-8 linijek.

~ Umiejętności pisarskie ~
Poniższe opisy mają mieć formę odpisu MG dla gracza, a nie opowiadania, gdzie odpisujesz za MG i gracza.

Na Ashley napada drapieżny Pokemon. Zadecyduj samodzielnie o jego gatunku, a następnie opisz to zdarzenie: Szłaś sobie spokojnie przez Kalos, słoneczko świeciło w pełni okazałości. Chociaż na swojej skórze wyczuwałaś delikatny wiaterek który muskał twoją skórę. Mało tego widziałaś Viviliony, które leciały właśnie ku słońcu . Na chwilkę się na nie zagapiłaś. Tym samym nie zauważyłaś że jakiś pokemon biegł w twoim kierunku. Niefortunnie wpadliście na siebie, po chwili znalazłaś się na ziemi a na tobie leżał jakiś pokemon, który wyglądał na dosyć przestraszonego. Był zwinięty w kłębek i łapki położył na swoim łebku. Widać było że to jego pozycja obronna. Gdy przyjrzałaś mu się, okazało się że to Litleo, ale jednym szczegółem różnił się od innych litleo. A mianowicie miał białe łapki. Mogło to sprawić że uznałaś go za Shiny Litleo.
Co przydarzyło się w wigilię Bożego Narodzenia w miasteczku Twinleaf?: TwinLeaf zwykłe, skromne miasteczko które w święta staje się oazą spokoju i szczęścia dla wszystkich mieszkańców i wędrowców. Tym bardziej że dla tych drugich specjalnie na to święto zbudowano domek dla 6 osób w tym dla ciebie. Gdy zjedliście kolacje, ty jako jedyny najszybciej jak mogłeś poszedłeś spać, nie miałeś zamiaru spędzać z nimi czasu, w końcu nie byłeś zbyt empatyczny, a wręcz nie znosiłeś przebywać w towarzystwie innych. Po kilku godzinach snu coś ciebie obudziło. Niemrawo otworzyłeś oczy. Twym oczą okazało się trzech ludzi, jednak wszyscy wydawali się tak dziwni. Pierwszy wyglądał jak ty tylko, że wyłysiały i mający wiele zmarszczek. Wyglądał jak ty w wieku Emerytalnym. Druga osoba dosyć dobrze kontrastowała z twym drugim ja. Był to facet, ubrany na biało z długą rudą brodą. Jego wyraz twarzy wyrażał szczęście a zarazem przejęcie i smutek. Ostatnią osobą była śmierć. Nie było widać jej twarzy. Lecz poznałeś ją bo kosie oraz czarnym ubraniu. Jedynym odgłosem jaki słyszałeś od niej był jej oddech który zdecydowani ciebie niepokoił. Po chwili stary ty powiedział zmęczonym i przepełnionym smutkiem tonem.
- Przez te 50 lat popełniłem tyle błędów. Tyle zła mogłem uniknąć. Najbardziej jednak boli mnie fakt że będąc sobą gdy byłem młody nigdy z nikim nie chciałem nawiązać znajomości, przez co skończę sam. Nie ma nic gorszego od samotności dlatego chce nas uratować. W tym pomogą mi moi dwaj przyjaciele. To będzie nasz koniec albo nasza nadzieja na lepszy koniec i jutro. - Po tych słowach ty z przyszłości zaczynałeś zamieniać się w coraz bardziej przezroczystą sylwetkę aż zniknąłeś. Po tym zajściu Rudy mężczyzna powiedział.
- Jestem duchem tych świąt, moją rolą jest pokazać co ciebie ominęło i w tej chwili omija. Lecz zanim zacznę swoją powinność duch przyszłych świąt pokaże twoją przyszłość, odległą przyszłość. - Po tych słowach widmo przybliżyło się do ciebie i jego twarz zamieniła się w nagrobek na którym były twoje dane osobowe. Nie było przy nim niczego , ani jednego kwiatu. Nikt o tobie nie pamiętał. Po ukazaniu tej wizji widmo zniknęło tak samo jak twoje ego z przyszłości. Facet z brodą powiedział po tym wydarzeniu .
- Teraz moja kolej - Po tych słowach w twojej głowie ukazały się scenki z ludźmi których dzisiaj poznałeś. - Na tym moja rola się kończy. Mam nadzieje że trochę z tego zrozumiałeś i zmienisz swoje życie.

~ Skan ~

Przygotuj skan dowolnego Pokemona shiny:

Shiny Litleo
Imię: Amber

Poziom: 5
Typ:
Ewolucja: Litleo 35 lv -> Pyroar
Ataki: Hyber Beam , Tackle, Leer, Ember
Charakter i historia: Litleo jest spokojny , aczkolwiek odrobinkę boi się ludzi. Został pokemonem Ashley po tym jak on na nią wpadł.
Umiejętność: Rivalry - Jeśli Pokemon ma taką samą płeć jak przeciwnik, to siła bazowa jego ataków wzrasta o 25%. Jeśli przeciwną, to spada o 25%.
Trzyma: -
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-09-18, 18:36   

Dobra, to czas na moją ocenę ;P

Ogólnie nie jest źle. Nie widzę jakichś rażących błędów, ale... jednak bezbłędnie tak całkiem nie jest. I tu chodzi o tę część pisarską. Trafiają się jakieś drobne literówki, albo niekoniecznie dobrze dobrane słowa czy zdania. Niemniej sens jest mniej więcej jasny. A pozostając w części pisarskiej i tych dwóch podpunktach...
1. Czyli o napaści drapieżnego stworka. Jakby nie patrzeć Litleo to drapieżnik, ale nie jestem pewna czy wpadnięcie na trenerkę można uznać za jakiś akt napaści? Chyba że napadało na nią coś, co goniło lewka ;P
2. Opowieść wigilijna. To mówi wszystko. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się zobaczyć tutaj motyw z tego utworu... ale to akurat jest okej. Serio. Tu poległeś na błędach opisanych tak pi razy drzwi kapkę wyżej. Mniej więcej od wypowiedzi "staruszka" akcja tak się zagmatwała, że jakimś cudem znalazłam jeszcze jakieś nadprogramowe widmo xD Aczkolwiek wiadomo o co chodzi.

Skan... Skan jest w sumie okej. Są dwie rzeczy, o które mogłabym się przyczepić: opis jego charakterku itp. Wiesz 1,5 linijki to tak trochę niedużo ;P A po drugie... Skąd on u diabła zna na 5lvl Hyper Beam? Jeśli poznał go poprzez TM, pasowałoby to jakoś oznaczyć, bo na razie wygląda jak z kosmosu wyjęty.

Podsumowując: masz kilka potknięć, ale są to rzeczy, które możesz spokojnie doszlifować w przyszłości. I tak masz ogromny postęp w stosunku do swojego pierwotnego stylu pisania ;P Innymi słowy postanawiam dać ci szansę. Popieram

No, to czekamy na werdykt Daisy :)
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Rafikowy 


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 87
Wysłany: 2015-09-18, 19:51   

Mogę sprostować?
Jeśli chodzi o tą "napaść" to miała być bardziej taka namiastka ataku. Dodatkowo przyszły mi z pomysłem Memy jak np : mały lew liże człowieka i jest napisane " Groźny atak lwa " .
Co do opowieści wigilijnej, pierwsze co mi się skojarzyło z bożym narodzeniem i wydarzeniu w ten dzień to właśnie ta powieść. Co prawda są małe zmiany, lecz to dlatego że nie chciałem haniebnie zrzynać z pierwowzoru. Ogólnie chciałem się jeszcze bardziej rozpisać w 2 punkcie, ale uznałem że będzie to zbytnio monotonne do czytania.
Co do skanu, to hyper beam miał na starcie Pyroar a ja wpisałem do Litleo. Krótki charakter i historia są z tego że po prostu nie miałem głowy, co tam jeszcze wpisać.
Zdaje sobie sprawę z błędów i będę starał się je niwelować .
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-09-18, 22:25   

Cytat:
Chociaż na swojej skórze wyczuwałaś delikatny wiaterek który muskał twoją skórę.

Przed "który" przecinek. Zapamiętaj sobie, że jak masz w zdaniu dwa orzeczenia i nie łączy ich nic z i, oraz, lub itd., wówczas stawia się przecinek.

Cytat:
Tym samym nie zauważyłaś że jakiś pokemon biegł w twoim kierunku.

Przed "że" też przecinek.

Cytat:
TwinLeaf zwykłe, skromne miasteczko...

"Twinleaf to zwykłe, skromne miasteczko..." albo "Twinleaf - zwykłe, skromne miasteczko...".

Cytat:
Niemrawo otworzyłeś oczy. Twym oczą okazało się trzech ludzi, jednak wszyscy wydawali się tak dziwni.

Unikamy powtórzeń. Ale najważniejsze to nie "oczą" tylko "oczom".

Skan - poprawny, aczkolwiek, tak jak napisała Gwen, staraj się dawać dłuższy tekst w "Charakterze i historii". Hyper Beam (nie Hyber Beam ;p) już wyjaśniłeś, więc okej - pomyłki się zdarzają, pilnuj się bardziej i tyle.

Moja ocena ogólna jest pozytywna. Pamiętam, jak pisałeś na początku i zdecydowanie udało Ci się to poprawić. Jest jednak sporo niedociągnięć, nad którymi musisz popracować, żeby Twoje posty czytało się milej. Najważniejsze to interpunkcja, bo z nią Ci idzie chyba najgorzej (przytoczyłam tylko dwa przykłady z formularza, ale jest ich bardzo dużo). Zwróć też uwagę na powtórzenia, gdyż znalazłam ich więcej, niż ten jeden zacytowany przykład. Polecam korzystać z tej strony. Reszta w miarę spoko.
Myślę, że skoro się tak postarałeś, można by Cię sprawdzić w praktyce. Mam tylko nadzieję, że to nie było pisane na pokaz i najlepiej jak umiesz, a potem w odpisach u graczy pojawi się "stary Rafik". Podsumowując zgadzam się. Za chwilę założę Ci dział.
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Draggy 
The Sloth is real.


Starter: Toge(3.141)
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 291
Skąd: wiesz, że nie wiem?
Wysłany: 2015-10-10, 21:05   

*przyturluje się na miejsce*
Drażetka też chce. :v A co mi tam. ;w; MG specjalnie dużo nie ma, to i ja zabłysnę.
_________________
  :
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-10-10, 22:16   

Kod:
[center][img]http://i.imgur.com/5jPt2RF.png[/img]

[i][b]~ Pytania ogólne ~[/b][/i][/center]
[b]Czy spełniasz wymogi na MG?:[/b]
[b]Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?:[/b]
[b]Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?:[/b]
[b]Czy często potrzebujesz zastępcy? Jeśli tak, proszę wybrać go TERAZ:[/b]
[b]Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?:[/b]
[b]Czy zgadzasz się na kilkuosobowe przygody?:[/b]
[b]Czy zgadzasz się na Poke-przygody? Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?:[/b]
[b]Czy zgadzasz się się na Fakemony?:[/b]

[center][i][b]~ Krótki teścik ~[/b][/i][/center]
[b]Ile maksymalnie i minimalnie poziomów może zdobyć Pok za trening?:[/b]
[b]Czy MG może odpisywać swoim graczom raz na trzy tygodnie, jeśli Ci się zgodzą?:[/b]
[b]Ile czasu na odpisanie w przygodach graczy ma MG, który zgłosił nieobecność na 12 dni?:[/b]
[b]Na jakie typy typ kamienny jest super efektywny (zadaje obrażenia x2)?:[/b]
[b]W jaki sposób Eevee ewoluuje w Sylveona na forum?:[/b]
[b](DOD*) Kilka słów od siebie lub o sobie:[/b]

[center][i][b]~ Umiejętności pisarskie ~[/b]
[size=9]Poniższe opisy mają mieć formę odpisu MG dla gracza, a nie opowiadania, gdzie odpisujesz za MG i gracza.[/size][/i][/center]
[b]Alice dotarła na festyn z okazji pierwszego dnia wiosny. Opisz jego przebieg:[/b]
[b]Roman natknął się na wielki ślady. Zdecyduj samodzielnie jaki Pokemon je zrobił i dokąd zaprowadziły Romana:[/b]

[center][i][b]~ Skan ~[/b][/i][/center]
[b]Przygotuj skan dowolnego Pokemona legendarnego:[/b]



DOD* - pole dodatkowe, a więc wypełnienie go nie jest nakazane, aczkolwiek wskazane.
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Draggy 
The Sloth is real.


Starter: Toge(3.141)
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 291
Skąd: wiesz, że nie wiem?
Wysłany: 2015-10-14, 23:36   



~ Pytania ogólne ~

Czy spełniasz wymogi na MG?:Yup. :3
Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?:Wiele razy. Nie raz przez szkołę. Ostatnim razem miałem pustkę w MG. Teraz widzę wyraźne poparcie dla mojej kandydatury wśród społeczności. Np. Na Chatcie.
Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?:Max. Co 3 dni. Jak się da- jeden na dzień. Jak się zgodzą, to wydłużę do maksymalnego tygodnia, ale to jak będę miał jakieś większe problemy nauką- czego jak na chwilę obecną staram się uniknąć.
Czy często potrzebujesz zastępcy? Jeśli tak, proszę wybrać go TERAZ:Nie, raczej nie.
Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?:4
Czy zgadzasz się na kilkuosobowe przygody?:Tak, ale tylko jeżeli będą miały jakiś większy sens względem fabuły i nie będzie to kółko wzajemnej adoracji dwóch ludzi z forum.
Czy zgadzasz się na Poke-przygody? Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?:Tak, 2.
Czy zgadzasz się się na Fakemony?:
Tak, ale nie będzie to coś częstego, ani nawet rzadkiego. Sporadycznie wprowadzę jednego, za zgodą gracza.
~ Krótki teścik ~

Ile maksymalnie i minimalnie poziomów może zdobyć Pok za trening?:1,5 :)
Czy MG może odpisywać swoim graczom raz na trzy tygodnie, jeśli Ci się zgodzą?:Nie. Max 2.
Ile czasu na odpisanie w przygodach graczy ma MG, który zgłosił nieobecność na 12 dni?:Dwa dni. :3
Na jakie typy typ kamienny jest super efektywny (zadaje obrażenia x2)?:Robaczy, Latający, Ognisty, Lodowy
W jaki sposób Eevee ewoluuje w Sylveona na forum?: Eevee ewoluuje w Sylveona jeśli zna jakikolwiek ruch typu Fairy oraz zdobędzie 100 punktów/poziomów zadowolenia. Pokemon ten ma jednak utrudnione zadanie, gdyż punkty zadowolenia zdobywanie jedynie dzięki jagodom kolekcjonerskim (grupa III: Razz Berry, Bluk Berry, Nanab Berry, Wepear Berry, Pinap Berry, Cornn Berry, Magost Berry, Rabuta Berry, Nomel Berry, Spelon Berry, Pamtre Berry, Watmel Berry, Durin Berry, Belue Berry). Każda jagoda z tej grupy dodaje Pokowi +1ptk.
(DOD*) Kilka słów od siebie lub o sobie:
Jestem Draggiem. Mam pomysły. Dużo pomysłów. Lubię pisać. Jestem tutaj od niepamiętam kiedy, ale w każdym razie od momentu który określę jako "Moment, kiedy Crystal kończył się zaczynać na punie". Interesuję się informatyką i takie tam. Nie lubię pisać o sobie. :x DAISY WIESZ, KIM KRUNA JESTEM. :< Drażka, no.
~ Umiejętności pisarskie ~
Poniższe opisy mają mieć formę odpisu MG dla gracza, a nie opowiadania, gdzie odpisujesz za MG i gracza.

Od razu ostrzegam, że nie będę tutaj lał wody, bo nie chcę wam pokazywać jak bardzo mogę się wysilić, tylko jak faktycznie te "załóżmy, że codzienne" odpisy będą wyglądać w praktyce. :)
Alice dotarła na festyn z okazji pierwszego dnia wiosny. Opisz jego przebieg:
Od kilku dni wędrowałaś bezcelowo po rozdrożach nieznanej ci krainy. Jeszcze kilka dni temu według mapy znajdowałaś się na na zachodzie Kanto, a przynajmniej tak ci się wydawało. Gdy tylko wraz z twoim Charmeleonem udało ci się pokonać ostatni z pagórków waszym oczom ukazała się niewielka wioska. Z daleka połyskiwała na czerwono. Czerwień ta wznosiła się lekko ponad drewniane dachy domków i rozpływała się w powietrzu. Wyglądało to jak jakiś pokaz sztucznych ogni, albo kolosalne ognisko. Wasze stopy wyczuwały lekkie drgania ziemi a do waszych uszu dochodziło delikatne dudnienie. Nie mieliście pojęcia, co to może być i jedynym środkiem jaki mieliście teraz do dyspozycji było spekulowanie na ten temat. Niewiele to dało, bo ciekawość Charmeleona nie dała za wygraną i ciągnąć cię z rękę pobiegł w stronę wioski. Po pół godziny marszu przez piaszczystą ścieżkę dotarłaś w do bram miasta, a przynajmniej do czegoś, co je przypominało. Dwa krwisto czerwone totemy, przedstawiające ogniste pokemony, połączone pomarańczową wstęgą. W miarę tego, jak przemierzałaś ową wioskę w oczy rzucały ci się drewniane domy ozdobione jasno palącymi się lampionami głuche dudnienie przeradzało się w skoczną muzykę. Nie zauważyłaś żadnych mieszkańców, ale im dalej podążałaś wzdłuż głównej ścieżki, tym dudnienie stawało się głośniejsze. Aż wreszcie dotarłaś do centrum wioski. Twoim oczom ukazały się ludzi przywdziani w różnokolorowe stroje ludowe, oraz ogniste pokemony tańczące w kręgu wokół ogniska. Starsi ludzie razem z młodszym pokoleniem dudnili energicznie w bębny, nadając całemu zdarzeniu dziwnej, mistycznej atmosfery. Na środku płonęło wielkie ognisko, z żelazną podobizną Moltresa, którego to pyska ulatywały jaskrawoczerwone smugi ognia, które to zauważyłaś z pagórka. Poczułaś nagły dotyk na swoim ramieniu, odwróciłaś się i zauważyłaś kobietę ubraną w czerwoną chustę, przerzuconą przez ramię. Miała dość ciemną karnację, długie, kruczoczarne włosy a jej oczy błyszczały niczym dwa węgielki odbijając światło ogniska.
- Witam na festiwalu Mol'kush'ahr. Niech Moltres rozświetli twe jestestwo i przywróci życie w twoim sercu, przybyszu. - powiedziała, wyciągając rękę.
Roman natknął się na wielki ślady. Zdecyduj samodzielnie jaki Pokemon je zrobił i dokąd zaprowadziły Romana:
Od kilku dobrych godzin wraz z twoim Poochyeną tropiłeś bestię, która odcisnęła swoje łapy na górski szlaku. Byłeś już wycieńczony a twojemu pokemonowi przestało się to podobać. Gdy już miałeś się poddać zauważyłeś, że ślady nagle się urywają i znikają w krzakach. Bardzo cię to zdziwiło, ponieważ takie wielkie "coś" nie mogło tak po prostu zniknąć. Przez dłuższą chwilę Poochyena stała zdezorientowana, ale po chwili bez konsultacji z tobą postanowiła sprawdzić jaki sekret skrywa owy krzak. Ku twojemu zdziwieniu, wybiegła stamtąd idealna kopia twojej Poochyeny. Oba pokemony zaczęły się obwąchiwać, po czym odsunęły się nieco do tyłu i przyjęły pozycję obronną. Poochyena, która była twoja (a przynajmniej tak ci się wydawało), zawarczała cicho i zaszczekała:
- Pooch, pooch!
Zdawało się, że próbuje ci coś przekazać. Nie minęła minuta, nim "twoja" Poochyena, rzuciła się do ataku a :kopia" dostrzegając przewagę szybko przemieniła się w coś, co na pierwszy rzut oka przypominało czarnego lisa z czerwonymi odbarwieniami i zaczął uciekać. Niestety, nie zdążyłeś dostrzec nic więcej. Szybko chwyciłeś za Pokedex, lecz ten podał ci tylko nic nie mówiącą ci nazwę gatunku - "Zorua". Co gorsza, twoja Poochyena rzuciła się za nim w pogoń. Jak widać, nie było ci dane podziwiać górskie krajobrazy i rozkoszować się górskim klimatem.

~ Skan ~

Przygotuj skan dowolnego Pokemona legendarnego:

Cytat:

Mew
Imię: Mew


Poziom: 30 [00%]
Ewolucja: Mew
Charakter i historia:
Mew został złapany przez przypadek, przez bogatego dzieciaka, dysponującego Master Ballem. Wziął go on za "latajacego Rattatę"- jak sam to ujął. Przechwycony przez Zespół R, był już w drodze do kwatery głównej, by tam nacieszyć patrzałki Giovanniego, gdy nagle los sprawił, że wóz którym był przewożony został przechwycony przez oddziały Policji w Pewter. Master Ball z Mew niezauważony wypadł z walizki z łupem. Tam znalazł go [Imię gracza], który to na początku- zupełnie jak jego pierwszy właściciel nie miał pojęcia, z czym ma do czynienia. Gdy jednak zrozumiał, że jest w posiadaniu Mew, postanowił strzec go jak oczka w głowie i obiecał mu być godnym trenerem.
Sam pokemon jest dość nieufny, ale mimo to przyjaźnie nastawiony do ludzi. Głęboko wierzy, że w każdym drzemie dobro, które czeka, żeby je obudzić. Był świadkiem wielu nikczemnych czynów oraz wielu prób porwania go, ale pomimo tego był w stanie wybaczyć to winowajcom. Rozumiał pragnienie posiadania jego siły przez ludzkość. Wiedział też, że nie codziennie widuje się taki smakowity "kąsek" jak on.
Umiejętnośc:
Synchronize - Kiedy Pokemon zostaje podpalony, zatruty lub sparaliżowany, status przeciwnika zmienia się na taki sam. Jednak, jeśli przeciwnik jest typu ognistego lub posiada umiejętność Water Veil - nie może zostać podpalony. Trująace, stalowe i odporne na truciznę Pokemony nie mogą zostać zatrute. Przeciwnik z umiejętnością Limber - nie może zostać sparaliżowany. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, istnieje 50% szans, że napotkane Pokemony będą miały tę samą co on naturę.
Ataki:
Pound, Relfect Type, Transform, Mega Punch, Metronome, Psychic
Trzyma:
Nic

_________________
Ostatnio zmieniony przez Draggy 2015-10-15, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
  :
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-10-15, 06:41   

Omomom, nie odpowiedziałeś na jedno pytanie xD
Cytat:
Na jakie typy typ kamienny jest super efektywny (zadaje obrażenia x2)?:
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Draggy 
The Sloth is real.


Starter: Toge(3.141)
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 291
Skąd: wiesz, że nie wiem?
Wysłany: 2015-10-15, 14:23   

Wiesz, że jestem ślepakiem.
~ Dopisane. :3
_________________
  :
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-10-15, 15:13   

Wiem, wiem.

Jedyny błąd, jaki Ci się wkradł to tutaj:
Cytat:
Ile maksymalnie i minimalnie poziomów może zdobyć Pok za trening?:1,5 :)

Max. rzeczywiście jest 1,5lvl, ale zapomniałeś o min. ;p

Cytat:
Mew został złapany przez przypadek, przez bogatego dzieciaka, dysponującego Master Ballem. Wziął go on za "latajacego Rattatę"- jak sam to ujął.

Leżę i kwiczę XD

Tak czy siak to wyżej wyżej nie jest żadnym skandalem, a twój styl pisania bardzo mi się podoba oraz nie widać, byś robił jakieś rażące błędy. Tylko postaraj się nie stracić pomarańczowej rangi zbyt szybko, bo następnym razem mogę być na "nie" z takiego właśnie względu.

Podsumowując: jestem na tak.
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-10-15, 17:21   

Powiem wam, nie chce mi się rozpisywać w ocenie. Generalnie jest kilka jakichś błędów, ale to takie pierdoły, które nie są na tyle rażące, aby stanowiły jakieś przeciwwskazania dla twojej kandydatury. Człowiek jest człowiekiem i może się machnąć tu i tam, albo coś przeoczyć ;P
Podsumowując jestem na TAK :)
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Molin 
Owczy Bóg


Starter: ???
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1044
Wysłany: 2015-10-23, 13:36   

Ja też chce, ja też!
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.